1958–1970
Dne 7. februarja 1958 je bilo z odločbo št. 749/1 ustanovljeno Komunalno podjetje Videm-Krško, katerega dejavnost je obsegala različne storitve s področja predelave kovin, elektrodejavnosti, steklarske, kleparske in slikopleskarske usluge, vzdrževanje in obnova vodovodnih instalacij ter ostale priložnostne storitve.
Za prvega direktorja je bil imenovan g. Branko Voglar. V svojih spominih je zapisal naslednje besede: »Formiran je bil finančno samostojni zavod, tipična proračunska ustanova. Za upravnika so imenovali mene, za računovodjo pa pok. Jožeta Kratochvila. Dodelili so nama prostor v pritličju stare Valvazorjeve hiše, dve stari pisalni mizi, nekaj »bolj nesigurnih« stolov, staro omaro in nekaj svinčnikov ter papirja. Rečeno nama je bilo, naj začneva poslovati – seveda po predpisih in zakonskih določilih – kakor se bova znašla.«
Glede na potrebe trga so se posamezne dejavnosti razvijale vsaka v svojem tempu. Obrat, ki je izvajal storitve s področja predelave kovin in proizvodnjo različnih kovinskih konstrukcij, se je razvijal hitreje od ostalih dejavnosti. Že v prvih letih od ustanovitve je ta dejavnost prerasla ostale in predstavljala več kot 50 odstotkov dejavnosti družbe. Razvoju kovinske dejavnosti so sledile naložbe v izgradnjo prostorov in nabavo tehnološke opreme.
Leta 1964 je bila izdelana prva lakirnica za tovarno traktorjev v Egiptu v sodelovanju z inženirskim birojem AVTOMACIJA iz Ljubljane.
V tem desetletju se je podjetje dvakrat preimenovalo – najprej v Splošno obrtno podjetje Videm-Krško in leta 1968 v SOP KRŠKO, Specializirano podjetje za industrijsko opremo. Razlog za ponovno preimenovanje je bil v tem, da je bila večina naročnikov zunaj Slovenije in jim dosedanji naziv ni bil razumljiv, pa tudi podjetje je postajalo vse bolj industrijsko organizirano.
1971–1980
Zaradi vse večjega obsega poslov in zaposlenih delavcev se je podjetje iz krškega mestnega jedra preselilo v novo industrijsko cono v Žadovinku na območje z izmero 5.280 m2.
Obrat za načrtovanje, proizvodnjo in montažo tehnološke opreme za površinsko zaščito je beležil visoko rast prometa. Razvijale so se dopolnilne dejavnosti, ki so prispevale k celoviti ponudbi znanja in opreme.
V letu 1975 je podjetje začel voditi generalni direktor g. Vital Kovačič, ki je bil dotedanji vodja IB Ljubljana.
V letu 1974 je podjetje odkupilo program podjetja Handte iz Tuttlingena za mokro in suho odpraševanje železa in kovin, za potrebe kemijske industrije, v rudnikih kovin in tobačnih industrijah. V ta namen se je v Ljubljani leta 1975 ustanovil inženirski biro IB Ljubljana, ki je pričel z delom na tem področju. V tem letu je poraslo število zaposlenih na 102 delavca.
V času nove organiziranosti, se je podjetju ponudila prilika za odkup še enega programa za odpraševanje Moldow iz Danske. Realizacija prve filterske naprave je bila v letu 1976.
1981–1990
Leta 1987 je bila izvedena postavitev nove zgradbe inženirskega biroja v Ljubljani. SOP KRŠKO se je v tridesetih letih obstoja iz malega obrtnega podjetja razvil v pomembnega proizvajalca industrijske opreme z več kot 500 postavljenimi lakirnicami na območju nekdanje Jugoslavije in v tujini. Podjetje je uživalo ugled kakovostnega proizvajalca najsodobnejše opreme na tem področju.
Podjetje SOP je v tistem obdobju postalo pomemben proizvajalec industrijske opreme, saj je pokrivalo 80 % potreb lesne in 30 % potreb kovinske industrije v Jugoslaviji. Največji delež sta v tistem času imela oprema za površinsko zaščito in oprema za zaščito okolja za živilsko-predelovalno industrijo in rekuperatorje toplote. Podjetje je uživalo ugled nakvalitetnejšega proizvajalca najsodobnejše opreme na tem področju.
Leta 1993 je podjetje praznovalo 25 let organiziranega dela, ustvarjanja in razvoja. Ob tem jubileju je podjetje izdalo brošuro v kateri je zapis nastanka in 25-letnega razvoja podjetja.
Gospod Branko Voglar, prvi direktor podjetja SOP Krško, je ob tem jubileju podjetju zapisal nekaj besed:
" Vesel sem in srečen, da sem dočakal ta dan, ko SOP Krško proslavlja četrt stoletja svojega dobrega poslovanja in gospodarjenja. Vsem nekdanjim sodelavcem izražam toplo in prisrčno zahvalo, ker so vztrajali na težavni razvojni poti tudi po tem,ko sem odšel v pokoj."